بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/21 - 11:04
  • - تعداد بازدید: 7
  • - تعداد بازدیدکننده: 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
امیرعبداللهیان:

دستگاه دیپلماسی تلاش کرده در حل مسائل و مشکلات نخبگان در داخل و خارج از کشور مساعدت حداکثری داشته باشد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دستگاه دیپلماسی تلاش کرده تا جهت جذب نخبگان ایرانی در خارج از کشور، حل برخی مسائل و مشکلات نخبگان در داخل و خارج از کشور، تسهیل همکاری‌های علمی و فناوری بین‌المللی، ایجاد مراکز فناوری، ایجاد بازارهای هدف برای شرکت‌های دانش‌بنیان و تأمین منابع مورد نیاز آن‌ها، مساعدت حداکثری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در همایش «دیپلماسی علمی و فناوری، فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارها» که با حضور شخصیت‌ها و مقامات دانشگاهی و دولتی از جمله سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای دانشگاه‌های مختلف به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به تبیین برنامه‌ها و اقدامات وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی علمی و فناوری پرداخت.

امیرعبداللهیان در این نشست تصریح کرد: چالش‌ها و فرصت‌های متعددی در تحقق دیپلماسی علمی وجود دارد که صرفا با اجماع ملی و همکاری‌های میان‌بخشی امکان مرتفع کردن آن‌ها و بهره‌برداری حداکثری میسر می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی تلاش کرده است تا جهت تسهیل همکاری‌های علمی و فناوری بین‌المللی، ایجاد مراکز فناوری، ایجاد بازارهای هدف برای شرکت‌های دانش‌بنیان و تأمین منابع مورد نیاز آن‌ها، جذب نخبگان ایرانی در خارج از کشور، حل برخی مسائل و مشکلات نخبگان در داخل و خارج از کشور مساعدت حداکثری داشته باشد.

امیرعبداللهیان یادآور شد: وزارت امور خارجه تلاش داشته است تا بتواند در کنار وزارتخانه‌هایی که در این زمینه مسئولیت مستقیم دارند، رویه‌های مربوطه را اصلاح کند.

وزیر امور خارجه همچنین از تصمیم خود جهت انتصاب یک مشاور علم و فناوری خبر داد و از اصلاح برخی روندها و رویه‌ها در تعیین وابسته‌های علمی، افزایش تعداد این وابستگان و تدوین برنامه‌های هدفمندتر با هدف ارتقا کارآمدی آن‌ها استقبال کرد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 157978
کلمات کلیدی
مدیر سیستان و بلوچستان
خبرنگار

مدیر سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید