بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/24 - 08:58
  • - تعداد بازدید: 33
  • - تعداد بازدیدکننده: 33
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس:

شکل‌گیری بنیاد ملی نخبگان مرهون تاکیدات رهبر حکیم انقلاب است/ مراکز علمی پشتوانه دولت هستند

حسینی با بیان اینکه شکل‌گیری بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری و تهیه نقشه جامع علمی مرهون تاکیدات رهبر حکیم انقلاب است، گفت: امروز رئیس‌جمهور نیز از همین روحیه برخوردار هستند و دانشگاه و مراکز علمی را پشتوانه دولت می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سید محمد حسینی گفت: در اسلام کسب معرفت، دانش و شناخت از جایگاه والایی برخوردار است و تمسک به علم، در هم شکننده ضلالت، گمراهی و جهل اعلام شده است و کسی فضیلت و برتری دارد که علم و معرفت بالایی داشته باشد.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در تولید علم و فناوری نیز گفت: از این سازمان انتظار و توقع وجود دارد که گنج و سرمایه علم را با تلاش و مجاهدت متخصصان و نخبگان مورد توجه قرار دهد و در خدمت توسعه و رفع نیازمندی های کشور باشد.

حسینی گفت: باید بجای تکیه بر ذخایر و معادن و استفاده از انرژی و نفت، فکر و اندیشه و خلاقیت را به محصول تبدیل کرده و در اختیار تامین نیازمندی ها و راه مشکلات مردم قرار داد.

حسینی با اشاره به تاکید و توجه مقام معظم رهبری به تولید علم و پیشرفت های دانش بنیان در کشور، اظهارداشت: شکل گیری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری و تهیه نقشه جامع علمی مرهون تاکیدات رهبر حکیم انقلاب است و امروز رئیس‌جمهور نیز از همین روحیه برخوردار هستند و دانشگاه و مراکز علمی را پشتوانه دولت می دانند.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با تاکید بر تلاش همه جانبه برای تحقق شعار سال گفت: اگر دانشگاه و مراکز علمی، دستگاه های اجرایی و بخش صنعت و تولید در کنار هم قرار بگیرند، زمینه مناسبی برای تحقق شعار سال فراهم خواهد شد و در برخی از استان‌ها تلاش در این زمینه آغاز شده است.

وی با اشاه به اینکه دولت از انتقاد و پیشنهادات نخبگان و صاحب نظران استقبال می کند اظهارداشت: امروز همه صاحب نظران و منتقدان به راحتی می توانند نظرات خود را با رئیس جمهور در میان بگذارند و دکتر رئیسی نیز به سخنان آنان توجه کرده و مسئولین را مامور رسیدگی و بررسی آن می کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: تا زمانی که خودمان در مسیر تولید محصولات و نیازمندی های کشور گام برنداریم، دیگران آنرا در اختیار ما قرار نخواهد داد همچنان که در حوزه واکسن کرونا تا زمانی که وارد عرصه تولید نشدیم، حاضر نبودند آنرا به ما بفروشند.

وی در ادامه اهیمت توجه به «جهاد تبیین» را مورد تاکید قرار داد و گفت: اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها باید در کنار فعالیت ها علمی و پژوهشی، تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه جهاد تبیین را مورد توجه قرار داده و در حوزه های تخصصی خود به روشنگری بپردازند تا دشمنان و بدخواهان ملت ایران نتوانند دستاوردها و نقاط قوت نظام را ضعیف جلوه داده و افکار عمومی را از اقدامات اصلاحی و درست دولت مایوس کنند .

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 158006
کلمات کلیدی
مدیر سیستان و بلوچستان
خبرنگار

مدیر سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید