سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

روز خوب برای سیستان و بلوچستان؛ 4 طرح فناورانه افتتاح می‌شود

صبح امروز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری وارد استان سیستان و بلوچستان شد تا از روند توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری و آخرین دستاوردهای علمی نخبگان و سرآمدان علمی این استان بازدید کند. کلنگ‌زنی کارخانه نوآوری و مجتمع فناوری زاهدان یکی از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد ملی نخبگان، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان صبح امروز با استقبال استاندار و جمعی از مسوولان استانی، وارد سیستان و بلوچستان شد. در این سفر بررسی میزان پیشرفت پروژه‌های فناورانه‌ سفرهای قبلی و شتاب دادن به فعالیت‌های علمی و فناوری استان دنبال می‌شود. به همین دلیل معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان سیستان و بلوچستان کلنگ کارخانه نوآوری و مجتمع فناوری زاهدان را به زمین می‌زند.

معاون علمی‌وفناوری رئیس جمهوری در سفر پیشین خود به منطقه چابهار، در جمع مدیران ارشد استان سیستان‌وبلوچستان و منطقه آزاد چابهار حاضر شد. ستاری ظرفیت‌های استان سیستان و بلوچستان برای پیوستن به زیست‌بوم نوآوری را مناسب دانست و از راه‌اندازی کارخانه نوآوری در آینده نزدیک در این استان خبر داد. این اتفاق در سفر امسال معاون علمی و فناوری به استان زاهدان محقق می‌شود.

عملیات اجرایی کارخانه نوآوری و مجتمع فناوری زاهدان در 20 هزار متر مربع و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری آغاز خواهد شد. فضایی که قرار است به توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیانی و استارتاپی استان بیانجامد.

 

افتتاح خانه خلاق پارک علم و فناوری زاهدان

از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه افتتاح مجتمع فناوری نوگام در 6 هزار و 200 متر مربع است. مجتمع فناوری که در پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد شد. بازدید از نمایشگاه شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان و افتتاح فاز نخست پارک انرژی در یک هزار و 500 متر مربع هم دیگر برنامه‌ای است که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود.

افتتاح خانه خلاق با همکاری مشترک پارک علم و فناوری و سازمان میراث فرهنگی هم یکی دیگر از برنامه‌های این سفر یک روزه است. همچنین معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از مرکز رشد دانشگاه و تیم‌های مستقر در این مرکز، سرای نوآوری و مرکز تحقیقات این دانشگاه بازدید می‌کند. افتتاح کارگاه تولید اتانول از دیگر برنامه‌های ستاری در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان است.

 

برگزاری نشست اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید

بازدید از تیم‌های مستقر در مجتمع فناوری و نوآوری و فن‌بازار دانشگاه سیستان‌وبلوچستان اتفاق دیگری است که در این سفر می‌افتد. مجتمعی که با هدف توسعه فعالیت‌های فناورانه دانشجویان دانشگاه سیستان‌وبلوچستان ایجاد شده است.

همچنین ستاری در این سفر از مجتمع شتاب‌دهی کسب‌وکارهای نوپا بازدید می‌کند. این سفر یک روزه قرار است با برگزاری نشست اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید در استانداری سیستان و بلوچستان ادامه یابد. دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان از دیگر برنامه‌هایی است که در این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اتفاق می‌افتد.

پس از آن، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با افتتاح و بررسی پیشرفت چند طرح مورد حمایت معاونت علمی و فناوری به نشست خبری صداوسیمای استان می‌رود تا نتیجه مصوبات سفر را با مردم استان بازگو کند.

تاریخ انتشار : 1399/04/03
کد : 10282
تعداد بازدید: 24

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601