چهارشنبه 22 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در نشست امضای تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان با وزارت ارتباطات مطرح شد:
اعلام آمادگی وزارت ارتباطات برای بهره‎‌مندی از توانمندی‌های نخبگان

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد:‌ در معاونت فناوری وزارت ارتباطات آمادگی داریم که با تمام توان از توانمندی‌های نخبگان در راستای حل مسئله کمک بگیریم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، طی نشستی در بنیاد ملی نخبگان با حضور محمد سعادت فومنی؛ قائم مقام بنیاد، محمد شریف خانی؛ معاون فضای مجازی صداوسیما، ستار هاشمی؛ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان بنیاد ملی نخبگان، تفاهم‌نامه‌های جداگانه در راستای همکاریهای مشترک میان بنیاد با سازمان صداوسیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت اجرای طرح احمدی روشن به امضا رسید.

در این نشست، ستار هاشمی؛ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بیان اهداف و ماموریت‌های معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات پرداخت و گفت: در این معاونت طرح اقتصاد مقاومتی با عنوان "کریدور فاوا" تعریف شده است، در این طرح تعدادی پروژه‌های پیشران در نظر گرفته شده که از جمله پروژه‌های پیشران تعریف شده می‌توان به طرح کمک به تشکیل زیست بوم تلفن همراه با نگاه حمایت از تولید داخل اشاره کرد.

هاشمی در این باره گفت: زمانی که صحبت از تلفن همراه می‌شود. مولفه‌های متعددی در این زیست بوم نقش ایفا می‌کنند که این مولفه‌ها از تولید سخت‌افزار تا تشکیل استارتاپ‌ها و پیاده‌سازی نرم‌افزارها برای ارائه خدمات و سرویس‌ها را شامل می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، بیگ دیتای شکل‌گیری اینترنت اشیاء منطبق بر نیاز و نسل پنجم اینترنت را از دیگر پروژه‌های پیشران طرح اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه برشمرد و یادآور شد: ایجاد ارتباط میان نهادهای مختلف از جمله ضرورت‌های مورد نیاز امروز کشور ما است. چرا که در این ارتباطات علاوه بر شناسایی نخبگان از هسته‌های نخبگانی در رفع معضلات کشور بهره گرفته می‌شود.

هاشمی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد:‌ در معاونت فناوری وزارت ارتباطات آمادگی داریم که با تمام توان از توانمندی‌های نخبگان در راستای حل مسئله کمک بگیریم.

تاریخ انتشار : 1398/09/05
کد : 10135
تعداد بازدید: 99

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601