چهارشنبه 22 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

پژوهش مشترک ایران و روسیه حمایت ‌می‌شود

دومین متمم تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه امضاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این تفاهم‌نامه در حاشیه شورای حکام موسسه تحلیل کاربردی سیستم‌ها (یاسا)، به امضای ایمان افتخاری رییس صندوق و Panchenko  رییس بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه (RFBR) رسید. بر اساس آن حداکثر از 20 پروژه تحقیقاتی مشترک میان پژوهشگران دو کشور حمایت می‌شود تا شاهد تحقیق و توسعه در حوزه‌های علمی باشیم.

این پروژه‌ها در حوزه‌های ریاضیات، فیزیک و اخترشناسی، شیمی و مواد پیشرفته، زیست شناسی، بیو انفورماتیک و علوم شناختی، علوم زمین (با تمرکز بر مطالعات قطب جنوب و دریاچه خزر)، تاریخ، باستان شناسی، قوم شناسی و انسان شناسی، اقتصاد، زبان شناسی و مطالعات فرهنگی، فناوری اطلاعات، سیستم‌های کامپیوتری و هوش مصنوعی، مکانیک و هوافضا، مطالعات پیشرفته نفت و گاز است.

بر اساس این گزارش، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه، نخستین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی مشترک خود را در سال 1395 منتشر کردند که به موجب آن 18 طرح پژوهشی مورد حمایت قرار گرفت.

تاریخ انتشار : 1398/09/06
کد : 10138
تعداد بازدید: 70

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601