جمعه 13 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دومین اردوی فرهنگی، تربیتی و زیارتی نخبگان شرق کشور در مشهد مقدس برگزار شد

دومین اردوی فرهنگی تربیتی و زیارتی جمعی از نخبگان شرق کشور از استان های خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی، این اردوی برای تعداد 60 نفر از استعدادهای برتر شرق کشور برگزار شد. تور حرم گردی و آشنایی با بخش های مختلف حرم مطهر رضوی از یکی از برنامه های معرفتی این اردو بود. نخبگان و استعدادهای برتر از گنجینه قرآن و نفایس موزه آستان قدس رضوی، موزه هدایای مقام معظم رهبری، موزه مرکزی آستان قدس شامل موزه تاریخ حرم رضوی، موزه تخصصی فرش و تالار استاد فرشچیان دیدن کردند.
یکی از تاثیرگذارترین بخش های تور حرم گردی شرکت در آئین پاک کردن گل های بالای ضریح و زمزمه کردن ابیات عاشقانه ای بود که توسط خادمین خوانده میشد و اشک معرفت و شکر از گونه های همه جاری بود. خادمین به پاک کردن 400 شاخه گل بالای ضریح حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) مشغول بودند و نخبگان همراه با مداحان و خادمین اهل بیت به مدیحه ثرایی می پرداختند. گل هایی که بو و عطرش حال و هوای خاصی به عاشقان جوان و نخبه امام رئوف داده بود. عاشقانی که از نقاط محروم برای دیدار و پابوسی امامشان آمده بودند. در ابتدای تور حرم گردی، نخبگان و استعدادهای برتر صبحانه را میهمان حضرت (در مهمانسرای حرم مطهر) بودند.
در این اردو، علاوه بر تور حرم گردی، نشست با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، معرفی کتاب آن یک نفر توسط نویسنده کتاب، بازدید از دو شرکت صنعتی و فناور، موزه و افلاک نمای دانشگاه فردوسی صورت گرفت.

تاریخ انتشار : 1398/06/10
کد : 76
تعداد بازدید: 158

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601