جمعه 13 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/
مربیان کدنویسی با طرح ملی دارکوب توانمند می‌شوند

بوت کمپ آموزش مربیان کدنویسی دارکوب عنوان رویدادی است که با هدف توانمندسازی مربیان کدنویسی در حال برگزاری است تا شاهد توسعه فعالیت‌های این حوزه در کشور باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین بوت کمپ آموزش مربیان کدنویسی دارکوب توسط شتابدهنده ابر زندگی و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری در حال برگزاری است.

در این دوره تخصصی فشرده 3 روزه تربیت مربیان کدنویس طرح ملی دارکوب برای آموزش کدنویسی به کودکان و نوجوانان مد نظر است. در این راستا بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی، مبانی آموزش تفکر انتقادی با رویکرد کد، کمک به ارتباط موثر خانواده و کودک در بستر الگوریتم ها، شیوه های آموزش کدنویسی و شیوه نامه برگزاری رویداد کارآفرینی ملی کدنویسی کودکان آموزش داده می شود.

درباره اهمیت دادن به حوزه کدنویسی نیز باید گفت، با توجه به موج جدید کسب و کارهای کوچک و بزرگ وابسته به مهارت های برنامه نویسی در ایران و جهان، نیاز شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف به افرادی با مهارت های فناوری های جدید بسیار ضروری است. بنابراین برای این مهم، سرمایه گذاری بر روی آینده سازان کشور عزیزمان ایران اهمیت زیادی دارد. طرح دارکوب، طرحی در راستای آموزش و توانمندسازی کدنویسی کودکان و نوجوانان ایران زمین است که با همکاری ستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار سایر دستگاه ها و سازمانهای مهم، تاثیرگذار و متولی این مهم اجرا می شود و در نظر دارد تا زمینه ساز استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش، توانمندسازی یک میلیون کد نویس در کشور در سال جاری را با هدف سرمایه گذاری مطمین برای آینده فرزندان ایران زمین رقم زند. دویست نماینده تا کنون در طرح ملی دارکوب انتخاب شده اند.


برای اجرای این طرح ملی در کشور، نیاز به استفاده از همه ظرفیت ها است. بنابراین با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان فنی و حرفه ای از ظرفیت های آموزشگاه های آزاد این سازمان برای انجام آموزش های کشوری استفاده شده است. تا کنون دویست مرکز فنی حرفه ای کشور بعنوان نماینده اجرای طرح دارکوب در کشور ثبت نام کرده اند.


سامانه مجازی آموزش کدنویسی دارکوب بزودی رونمایی می شود

با توجه به توسعه فضای مجازی در کل کشور، سامانه مجازی آموزش کدنویسی با هدف انجام آموزش های عمومی و مجازی از طریق اپلیکیشن دارکوب انجام می پذیرد. در این سامانه کودکان و نوجوانان کشور از طریق فضای مجازی آموزش های لازم را فراخواهند گرفت. اپلیکیشن دارکوب از طریق سایت دارکوب در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نسبت به آموزش استفاده کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/17
کد : 83
تعداد بازدید: 145

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601